فیلم آموزشی محاسبات تک استوک انتگرالی 6

در علم کنترل بحثی به نام شناسایی سیستم داریم. در بحث شناسایی سیستم به عنوان مثال برای بال‌های هواپیما که بهتر است در چه جهتی قرار بگیرند ، طبق فشار باد و یک سیستم فیزیکی (هر سیستمی می‌تواند باشد) ما یک ورودی به این سیستم می‌دهیم و خروجی‌های مختلف را ثبت می‌کنیم و به این صورت است که می گوییم این زاویه و این فشار باد تحت این سیستم، چه تابع حرکتی و رفتاری  دارد. می توان چنین کاری را داخل بازار هم انجام داد.

در این ویدیو یک نمونه خاص دیداری آورده شده است.

 تا به اینجا نحوه انجام محاسبات را فرا گرفته‌اید. ما از یک ورودی تحت یک ضریب تغییرات به یک خروجی می رسیم. در باکس های کوچک هم از ورودی های پی در پی در نهایت به همان مقدار عددی که در خروجی بزرگتر رسیده بودیم می رسیم. در اینجا مقادیر خروجی ها برابر است اما اختلاف در تعداد کندل هاست. ورودی بزرگتر شامل ۱۰۰ کندل و خروجی کوچکتر شامل ۵ کندل می باشد که این عامل باعث می شود علی‌رغم محاسبات صحیح و پیدا کردن صفر، ما High بالاتر در قیمت داشته باشیم؛ یعنی خروجی‌های ما از لحاظ زمانی با هم برابر نیستند. در واقع این اختلاف در تعداد کندل‌ها باعث فشار قیمتی می شود که عموم تریدرها به آن مارکت میکر می‌گویند. نتیجه این فشار، ایجاد یک سایه ی بلند است.

نکته ۱: ما در تعریف سیستم‌های پایدار داریم که این سیستم‌ها باید وارون پذیر باشند؛ یعنی بتوان همانگونه که از ابتدا به انتها می‌رسیم، از انتها نیز به ابتدا برسیم و بتوانیم از حجم خریدار و فروشنده در لول‌های قیمتی باخبر شویم و اختلاف آنها را محاسبه کنیم.

نکته ۲: برابری در عرضه و تقاضا در میانه راه شکل نمی‌گیرد بلکه در جایی که شیب قیمت برابر با صفر می‌شود قرار دارد؛ یعنی در سقف‌ها و کف‌ها اتفاق می افتد

نکته ۳: زوایای حرکتی برای ما مهم هستند زیرا به ما شتاب ریزش را نشان می دهند و همچنین تعیین کننده ورودی بعدی می باشند.

نکته ۴: وقتی سیستمی از مرتبه ۴ (یعنی تشکیل 4 باکس کالیبره در دلِ باکس خروجی اولیه)وجود دارد، یعنی سیستم ۴ تا صفر دارد. کاملاً بر ما واضح است که می بایست این سیستم، چهار قله دیگر برای ما بزند.

با توجه به این مطالب که گفته شد مارکت آنقدرها هم پیچیده نیست و فقط یک چیز را باید متوجه شوید و  آن هم صبر است . نکته دیگر این که ما از high های بالاتر قیمت با خبر می‌شویم.بنابراین می‌بایست منتظر بمانیم تا در زمان مناسب، ریزش صورت بگیرد. پس در تایم پایین‌تر در جهت high بالاتر ورود می کنیم.

این سیستم به شما نشان می دهد که ورود به معامله باید در خلاف جهت روند باشد و این نکته ایست که تمام آموزش هایی را که می گویند: «روند، دوستِ شماست»، تحت الشعاع قرار می دهد.

بدین ترتیب به پایان مطالب تک استوک رسیدیم.

 

یک نظر

  • Ehsan_2024 گفت:

    دم شما گرم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *